SEO

ROLİBO SEO AJANSI

Rolibo, İstanbul’da yerli ve uluslararası müşteriler için başarılı sonuçlar sunan bir SEO ajansıdır. Organik aramalar yoluyla trafik ve dönüşümleri artırmak için yardıma mı ihtiyacınız var?

SEO, dinamik ve yenilikçi bir yaklaşım gerektirir

Sadece sıralamayı değil, geliri de yükselten SEO.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), web sitesinde yer alan sayfaların arama motorlarının organik sonuçlarında ilk sıralarda yer alması için yapılan çalışmalardır.

Rolibo’da veri odaklı yaklaşımla, harika kullanıcı deneyimi ve yüksek yatırım getirisi sağlayan, doğruluğu kanıtlanmış çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Sıralamalarda yükselin, trafik ve dönüşümlerin organik büyümesini izleyin.

SEO Paketleri

Satışlarınızı arttıralım.

Ücretli arama ağı reklamcılığıyla daha fazla potansiyel müşteri mi arıyorsunuz?

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Rolibo Başarı Öyküsü
4 Soruda SEO

SEO nedir? Neden önemlidir? Maliyeti nedir? Video'yu izle SEO'yu anla. Daha önce yapmıştık. Markanız içinde aynı başarı mümkün.

Sıkça Sorulan Sorular

Türkçe açılımı “Arama motoru optimizasyonu” olan SEO kelimesi, internet sitelerinin Google başta olmak üzere arama motorlarında görünürlüğünü artırmak için yapılan çalışmaların tamamını kapsar. SEO çalışmaları ile internet sitelerinin belirlenen kelimelerde daha üst sıralamalarda görünmesi sağlanır.

SEO birden fazla çalışmayı içeren bir bütündür. İnternet sitesinde yer alan içeriklerin uygun hale getirilmesinden alakalı ve yüksek kaliteli başka sitelerden bağlantılar, Google teknik yönergelerine uygun hale getirilmesi gibi çok sayıda adım SEO çalışmalarının bütününü oluşturur.

Her internet sitesinin ihtiyaç duyduğu çalışma farklıdır. Bazı internet siteleri içeriklerden başlayarak on-site seo adı verilen iç seo çalışmaları dahil olmak üzere birden fazla bölümde çalışma gerektirirken bazıları daha basit ihtiyaçlara sahip olabilir. Yapılacak çalışmaların hangi aşamaları içereceği internet sitesi üzerinde ve rakipler hakkında yapılacak olan araştırmalara göre belirlenir.

SEO çalışmaları yapılırken rakiplerin internet sitelerini analiz etmek, teknik eksiklikleri yapay zeka desteği ile tespit etmek ve buna benzer amaçlar ile pek çok farklı araç kullanılmaktadır.

Organik trafik, internet sitenize arama motorları üzerinden reklam olmayan, doğal yollar ile gelen ziyaretçilere verilen isimdir.

İnternet sitenizin belli kelimelerde üst sıralarda olması daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmanızı sağlar. İnsanlar, Google gibi arama motorlarında ilk sayfada gördükleri internet sitelerine tıklamaya meyillidir. SEO çalışmaları ile sitenizin organik trafiği yükselir ve müşteri portföyünüz genişler. Bununla birlikte, firma görünürlüğünüz yükselerek marka imajınız için olumlu katkı sağlanır.

Google ADS, ücretli yapılan bir reklam kampanyasıdır. Kısa vadede en etkili sonuçları almak ve hassas bir demografik kitleye hitap etmek için tercih edilir. SEO çalışmaları doğru şekilde yapıldığı zaman internet sitenizi devamlı olarak yüksek sıralamalarda tutar. Organik olarak ziyaretçi akışı sağlar, sıralamanızı yükseltir ve böylece müşterilerinizin sitenizi çok daha kolay bulmasını sağlar.Her iki çalışma da bir arada uygulanabilir veya farklı hedefler doğrultusunda tercih edilebilir.

E-ticaret siteleri normal internet sitelerine kıyasla çok daha farklı çalışmalar gerektirir. Yüksek ürün çeşitliliği olan bir internet sitesinde ürünlerin müşterilerin önüne çıkarılması ve bu doğrultuda bir çalışma yapılması gerekir. Bu tarz internet sitelerinde mümkün olduğu kadar yüksek dönüşüm sağlamak amaçlı çalışmalar gerçekleştirilmelidir.

Arama motorlarındaki sıralamanızın yüksek olması çok daha fazla insan tarafından fark edilmenizi sağlar. Sıralama olarak daha yukarıda olan internet siteleri müşterilere daha fazla güven vereceği için daha yüksek geri dönüş alınır. Bir arama motorunda ilk sıralarda olmak potansiyel müşterilerin bir çoğunu internet sitenize çekecektir.

Yapılan araştırmalara göre bir işletmeyi ilk kez ziyaret olacak kişilerin büyük kısmı arama motorları üzerinden işletmeyi aratıyor. İşletmeye ait internet sitesinin görünürlüğü müşterilerin markanıza olan bakış açısını olumlu olarak etkileyecektir. Bununla birlikte arama motorlarında yüksek sıralamalar çoğu insan tarafından otorite göstergesi olarak kabul edilir, böylece çok daha güçlü bir marka imajı yaratır

SEO çalışmaları sırasında yapılan her işlem ve internet sitesinin gelişimi ayrıntılı bir şekilde raporlanmaktadır. Raporlamalar ile düzenli olarak internet sitenizdeki gelişimi takip etmek ve yapılan çalışmaları incelemek mümkündür.

Her internet sitesinin ayrı bir çalışmaya ihtiyacı vardır. Bu çalışmaların yoğunluğu ve içeriği değişkenlik gösterir. SEO site özelinde bir çalışma olduğu için paket veya standartlaşmış bir fiyat vermek mümkün değildir. Fiyatlandırma site üzerinde yapılan inceleme sonrasında belirlenir.

Her internet sitesi için yapılacak olan SEO çalışması farklıdır. Bu nedenle ihtiyaç duyulan süre de değişkenlik gösterecektir. Ücretlendirmede olduğu gibi çalışmadan ne kadar sürede sonuç elde edileceği de aynı şekilde site üzerinde yapılacak olan inceleme sonucunda belirlenebilir.

Gerçek verilerle Bir Başarı Hikayesi
SEO Paketleri


Organik aramalar, Hellovilllam’ın en büyük trafik kaynaklarından birisi haline geldi ve SEO kazanımları, iş üzerinde büyük bir etkiye sahip oldu.

İletişim
%651

Anahtar Kelimelerde
Sıralaması Artışı

%232

Organik
Trafik Artışı

1.326

İlk 3 Sırada Yer Alan
Farklı Anahtar Kelime Sayısı

SEO Başarı Formülümüz

İster yüksek büyüme, ister işinizi geliştirmek isteyen veya ilk defa SEO yaptırmak isteyen bir marka olun, SEO hizmetimiz işletmenizin hedeflerine göre uyarlanır.

SEO ile Google başta olmak üzere arama motorlarından web sitenize yüksek kaliteli trafik ve daha fazla satış, Rolibo’da SEO uzmanlarımızın yaptığı işin merkezinde yer alır.

Müşterilerinizin ilgi alanlarına uygun içerik oluşturarak daha iyi trafik ve daha iyi dönüşüm elde edebilirsiniz. Ancak önce, kitlenizin tam olarak neleri aradığını öğrenmek için anahtar kelime araştırması yapmak gerekir.

Anahtar kelimelerin arama hacimlerine, sıralama zorluğuna ve ne kadar sürede başarıya ulaşabileceğimizi analiz ediyoruz. Anahtar kelime araştırma sürecinde kapsamlı rakip analizi gerçekleştirilir. Potansiyel müşterilerinizin neleri aradıklarını belirliyoruz.

Teknik SEO, Google'ın web sitenizi boyut, hız ve yapı açısından nasıl gördüğü ile ilgilidir.

Bir web sitesinin perde arkasında birçok hareketli parça bulunur. Tüm bu parçalar sorunsuz bir kullanıcı deneyimi oluşturmak için bir araya gelir, ancak kolayca hata bulundurabilir ve arama motoru sıralamasına zarar verebilir.

Teknik SEO raporları, kod yapısındaki iyileştirilmesi gereken alanları, nasıl yapabileceğinize dair ayrıntılı açıklamalar içerir. Tüm sitenizde olumlu, sıralama değeri artıran sonuçlar sunan sürekli devam eden bir süreçtir.

Google, harika içeriğin SEO'da başarı için en önemli sıralama faktörleri arasında yer aldığını açıkça belirtiyor. SEO sadece web sitelerinin teknik müdahalesi ile sınırlı değildir. Kullanıcının niyetini hedefleyen ve onlara gerçekten ilgi çekici bir deneyim sağlayan yüksek kaliteli içeriğe sahip olmak önemlidir.

Kullanıcıların aradıklarına cevaplar sunan içerikler arama motorlarından daha fazla trafik almanıza yardımcı olur ve en önemli anahtar kelimelerde ilk sıralarda yer almanızı sağlayıp, markanızı sektör lideri olarak konumlandırabilir.

Kullanıcılar arama yaparken farklı niyetlere sahiptir. Belirli bir konuyla ilgili bilgi arıyor veya satın almak istedikleri ürünlere göz atıyor olabilirler. Kullanıcıların neleri öğrenmek istediğini anlıyor ve web sitenizde yer alan içerikleri geliştiriyoruz.

Ekibimiz, bağlantı içermeyen güvenilir web sayfalarından, organik sıralamalarınıza fayda sağlayacak, doğrudan trafiği artıran bağlantı mimarisi oluşturur. Markanızı doğru sayfalarda, doğru içeriklerle yayınlama konusunda yetenekliyiz. Bir web sitesinden diğerine bağlantılar, Google'a bağlantı hedefine referans olduğuna işaret eder.

Güçlü bir tanıtım kampanyası, yalnızca arama sıralamanızı yükseltmekle kalmaz, aynı zamanda ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında bilgi kaynağı oluşturur.

SEO raporlarımız, satışları artırmak için bir strateji oluşturmamıza yardımcı olur. Google Data Studio aracılığıyla her zaman erişilebilen raporlar oluşturuyoruz ve görüntülenen verilerin net olmasını ve uygulanabilir planlarla yorum içermesini sağlıyoruz.

Raporlarımız, Google Analytics ve Google Search Console dahil olmak üzere doğru veriler ile güvenilir veri kaynakları içerir.
SEO raporlaması, sitenize gelen ziyaretçileri takip etmekten daha fazlasını içerir. Kullanıcı trafiğini ve bunları satışa veya dönüşüme nasıl daha iyi yönlendirebileceğinizi tam olarak anlamanıza olanak tanır.

Karar veremediniz mi?


Markanızı bugün büyütmeye ne dersiniz? Detaylı bilgi için ihtiyacınız olan hizmeti seçip bilgilerinizi bizimle paylaşın.


0%

İşletmenizde en çok ihtiyaç
duyduğunuz şey nedir?

Formdaki bilgileri doldurun
biz sizi arayalım.

Form gönderme işlemi
başarıyla gerçekleşti.

Saniyede 60.000'den fazla arama yapılıyor

Arama motorları, potansiyel ziyaretçilerin web sitenizi bulmasını sağlayan en büyük trafik kaynağıdır.
Yüksek trafik ve daha fazla potansiyel müşteri için yapabileceğiniz en önemli yatırımlardan birisi arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmasıdır.

75%

Arama motorlarında organik sonuçlar, tıklamaların %75'ini alıyor.

61%

Kullanıcıların %61'i bir hizmet satın almadan önce arama motorlarında araştırma yapıyor.

40%

Google’a göre, kullanıcıların yaklaşık %40’ı mobil cihazlarını gün içinde arama yapmak için kullanıyor.

39%

Tüm küresel e-ticaret trafiğinin %39'u aramadan geliyor.

SEO ARAÇLARI Kullandığımız Araçlar
Google Analytics

Google Analytics

Moz

Moz

Search Metrics

Search Metrics

Bing

Bing

Data Studio

Data Studio

Semrush

Semrush

Google Search

Google Search

Screoming Frog

Screaming Frog

Ahrefs

Ahrefs

SEO Hizmetlerimiz

SEO hizmetlerimiz sayesinde iş hedeflerinize ulaşacaksınız.