Yukarı Çık

Online İtibar Yönetimi

Her saniye 40.000 küresel Google araması yapılıyor, her ay inceleme ve yorum içeren web sayfalarına 65 milyondan fazla ileti gönderiliyor.

Online İtibar, kullanıcıların sizi aradıklarında başkaları tarafından nasıl göründüğünüzdür.

Markanız ile alakalı yapılan aramaların yarısının sadece web sitenize gideceğini biliyor muydunuz?

Sizinle alakalı bir arama gerçekleştirildiğinde ulaşılan sonuçlar fazlasıyla önemlidir.

Hakkınızda yer alan olumsuz içerikler arama sonuçlarında yüksek konumlarda yer alabilir ve itibarınızı zedeleyebilir.

Kullanıcılar genellikle arama sonuçlarında ilk 2 sayfayı ziyaret eder ve ulaştığı sonuçlar size dair görüş açısını oluşturmasını sağlayan önemli bir etkendir.

Bu nedenle arama sonuçlarında alt konumlara ve diğer sayfalara göz atın.

Bu aramalarda istediğiniz sayfalara tıklamaları almanız ancak Online İtibar Yönetimi ile mümkündür.

Online itibarınızı yönetmek, kendinizi ve işinizi en iyi şekilde sunmanıza olanak tanır.
Devamını Göster

İtibar yönetimi neden önemlidir?

İnternet kullanan her 3 kişiden 2’si karşılaştığı sonuçları en güvenilir bilgi kaynağı olarak görüyor.

İtibar Yönetimi

Arama motorlarının gelişmiş algoritmaları göz önüne alındığında neden bir itibar yönetimine ihtiyacınız olduğunu düşünebilirsiniz.

Google algoritmaları sizlere sonuçları belirli kriterlere göre sıralar.

Maalesef arama motorlarının bu durumu çözmesi neredeyse mümkün değildir.

Online itibarınız teknoloji sorunları değil, kişi veya marka ile ilgili bir sorundur.

Arama motorları bir konu hakkında her şeyi içeren bir kütüphane olması nedeniyle online itibarınızı yönetmek gün geçtikçe daha da önem kazanacak.

Bir şey online olarak yayınlandığında potansiyel olarak online itibarınızın kalıcı bir parçası haline gelir. Arama sonuçları kronolojik olarak oluşturulmaz, aradığınız konu ile alakalı olduğu düşünülen içerikler sunulur.

Yıllar önce yayınlanan haberler, bilgiler ve yorumlar sıralamalarda yer alabilir ve bu markanıza olumlu veya olumsuz bir etki oluşturabilir.

Bu nedenle Online İtibar Yönetimi oldukça önemlidir.

Markalar ve bireyler için güvenilir Online İtibar Yönetimi sunuyoruz. Size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için bizimle iletişime geçin!
Bize Ulaşın

Online itibar yönetimi ve Seo

Seo, web sayfasını arama sonuçlarının en üst konumlarına ulaştırmayı hedefler. Online itibar yönetimi ise arama sonuçlarında yer alan sayfaların sıralamaları ile alakalıdır.

Bu nedenle Seo ve Online İtibar yönetimi süreçlerinde başarı kriteri farklıdır.

İtibar yönetimi çalışmalarında herhangi bir sitenin ilk veya sonraki konumlarda olması çok önemli değildir, ne tür sonuçların listelendiği önemlidir. Bu nedenle online itibar yönetimi daha kapsamlı araştırma ve stratejilere ihtiyaç duyar.

Sizin veya markanız ile alakalı yapılan bir arama sorgusunda Linkedin, Twitter ve benzeri sonuçların çıkması ve bu sonuçların tıklanması, hakkınızda çıkan olumsuz bir haberin çıkmasından daha önemlidir.

Seo, organik aramalarda iyi konumlarda yer alarak en yüksek ziyaretçi sayısına ulaşmayı hedefler. Online İtibar Yönetimi ise itibarınızı etkileyebilecek daha spesifik kelimeleri içerir.

İtibar yönetimi ile ilgili 8 önemli istatistik

1. Google, tüm arama motoru trafiğinin ortalama %78’ine sahiptir.

2. Google'da şirketinizin adıyla yapılan aramalarda trafiğin %91,5'i ilk sayfayı kapsar.

3. Tüm tıklamaların neredeyse %90'ı ilk sayfa üzerinden gerçekleşiyor. Bu nedenle ilk sayfada çıkan sonuçlar oldukça önemlidir.

4. 2017 yılında gerçekleştirilen bir çalışmada, bir işletme ile ilgili araştırma yapan kullanıcıların %70'e yakın bir rakamının arama motorlarına güvendiği görülüyor.

5. ABD'de insanların %90'ı bir işyerini ziyaret etmeden önce internet üzerinden inceleme yapıyor. Bu yorumlara %80 oranında güveniyor.

6. Arama sonuçlarının ilk sayfasında yer alan tek olumsuz yazının, potansiyel müşterilerinizin %70'inin, 4 olumsuz yorumun ise işletmenin %22'sini zarara uğratma riskini içeriyor.

7. İşletmelerin %51'i şirketlerinin gerçek olmayan olumsuz yorumlardan etkilendiğini belirtiyor.

8. İşletmelerin% 75'i online incelemeler, yorumlar ve forum yayınlarının finansal ve itibar açısından önemli olduğunu söylüyor.


Adres:
Örnek Mahallesi, Ercüment Batanay Sokak Dumankaya İkon No:14 D:94 A3 Blok, 34704 Ataşehir - İstanbul