Organik ziyaretçi sayınızda ve sıralamalarınızda büyük bir düşüş yaşadığınızda, yapılacak ilk çalışma marka adınız ile bir arama yapıp sonuçlarda çıkıp çıkmadığınızı kontrol etmektir. Eğer sonuçlarda görünmüyorsanız arama sonuçlarından tamamen kaldırılmış olabilirsiniz.

Birçok spor dalında, oyunun kurallarını ihlal edecek bir davranışta bulunur ve sportmenlik dışı bir hareket yaparsanız cezalandırılırsınız. Google aynı mantık ile web sitenizde hatalı ve arama sonuçlarında manipülasyon yapmaya yönelik bir davranış gördüğünde sitenizi cezalandırır. Bu cezalar her zaman isteyerek yaptığınız bir çalışmayı içermeyebilir, hiç farkında olmadığınız bir nedenden dolayı ceza almış olabilirsiniz.

Cezalar manuel ve algoritma kaynaklı olarak ikiye ayrılmaktadır, manuel ceza aldığınızda Google tarafından uyarı alırsınız, algoritma kaynaklı bir cezada ise bu uyarı gelmez.

Yaşadığınız sorun, sitenizin sıralamalarını iyileştirmek ve sorunlarınızı çözmek için yaptğınız çalışmaların sonucunda oluşan bir durum olabilir. Siteniz manuel işlemler cezası aldığında, eski sıralamalarınıza kavuşmak ve tekrar otorite kazanmak kolay değildir. Google, arama yapan kullanıcılara "en doğru içeriği" sağlamaya çalışır.

Algoritmanın temelini oluşturan ve sürekli geliştiren "en iyiye ulaştırmak" amacıdır. Bu nedenle arama sonuçlarını manipüle etmeye çalışan ve kullanıcılara yararsız sayfalar sunan siteler ceza alır.

Web siteniz "Genel Hizmet Şartlarına" uygun olmadığına karar verildiğinde ceza verilir.

Bu durum;

  • Casus yazılım
  • Gizli bağlantılar
  • Yinelenen içerik
  • Doğal olmayan bağlantı çıkışları
  • Kötü bağlantı profili

Yazılım kaynaklı birçok sorunlardan oluşabilir.

  • Web sitenizin mevcut durumu analiz edilir, ceza almanıza yol açan sebepler belirlenir.
  • Önce site içi seo kriterleri, sonrasında ise size referans olan sayfaların(Backlink) detaylı analizi gerçekleştirilir.
  • Hangi çalışmaların yapılması gerektiği belirlenir.

Çalışma 7 günlük bir süreç içerisinde bitirilir. Başarı garantili çalışma hizmeti almak istiyorsanız BİZE ULAŞIN sayfasından iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın