SEO Çalışması Fiyatları Nasıl Belirlenir?

İçerik başlıklarına hızlı erişim için tıklayınız

SEO, organik arama trafiğini etkilediği için maliyetinin ölçülmesi kolay değildir. Google AdWords’te yüksek değerli bir anahtar kelime için sıralama, yerel olarak yönlendirilen bir anahtar kelimeye göre sıralamadan daha fazla maliyete sahip olacaktır. Bunlar da SEO maliyetlerinin belirlenmesinde etkilidir.

SEO Fiyatları Nasıl Belirlenir?

SEO fiyatlandırması birkaç değişkene göre belirlenmektedir. Dikkat edilmesi gereken değişkenler;

Durum: Şu anda neredesin?
Amaçlar: Nerede olmak istiyorsun?
Zaman çizelgesi: Ne kadar hızlı sonuç almak istiyorsun?

Bu 3 değişken ile SEO fiyatları belirlenir. Web sitesinin, sektördeki mevcut durumunu analiz ederek, hedeflerini anlamak ve gerekli zaman çizelgesini belirleyerek fiyat hesaplanmaktadır. Hesaplamada birçok değişken bulunmaktadır.

Rekabetin yoğun olduğu sektörlerde sıralamalarda ilk sıralara ulaşmak için temel SEO çalışmalarından çok daha fazlasına ihtiyaç duyarsınız. Bu nedenle seo ücretlerinde en belirleyici adım, sektörün rekabeti ve web sitesinin ilk sıralara ulaşması için gerçekleştirilmesi gereken çalışmalardır.

SEO Fiyatları

                                                            

Gelişen teknolojiye hızlı bir şekilde adapte olmak için SEO süreçlerinin iyi bir şekilde takip edilmesi gerekmektedir. SEO fiyatları hazırlanırken, göz önünde bulundurulan birkaç nokta vardır. bunlar; hizmet sağlanılan sektör, sektör hacmi ve hedef anahtar kelimelerdir.

Hizmet sağlanılan sektör; Web sayfanızın ve işinizin rakiplerini tespit etmek önemlidir. Yol haritanızı sektöre göre oluşturursunuz.

Sektör hacmi; rekabet oranı düşük olan işletmeler genellikle yerel işletmeler olmaktadır. Bu tür işletmeler için de yerel SEO yeterli olacaktır. Bu nedenle maliyeti düşüktür. Eğer rekabet oranı yüksek bir sektör ve e-tcaret sitesi ise SEO süreçleri daha yoğun bir takip gerektirir. Bu da maliyetin artması demektir.

Anahtar kelimeler; SEO ücretlerinin belirlenmesinde anahtar kelimelerin önemi büyüktür. Hedef anahtar kelimelerde rekabet oranı yüksek olduğunda, ilk sıralara ulaşmak için rakip web sitelerinden daha iyi bir deneyime sahip olmalısınız.

Ne Kadar Harcama Yapmalısınız?

Rekabetçi bir alanda küçük ama ulusal bir şirket iseniz, yerel bir alandaki küçük işletmeye göre daha fazla ödeme yapmanız gerekmektedir. Pazarınız ve potansiyel getirinizin büyüklüğüne göre harcama yapmanız gerekiyor. Eğer kâr büyükse daha fazla rekabet olacaktır.

Rolibo SEO Fiyatları

Rolibo, seo hizmetini 3 farklı paket üzerinden sunmaktadır.

Belirli ücretlere sahip olan bu paketlerin hepsinde yükselme garantisi, aylık raporlama, site içi SEO, link analizi, rakip analizi, hız analizi, içerik analizi mevcuttur.

                                                             

Rüzgar SEO Paketi: Rekabet oranı düşük sektörler ve yerel işletmelere uygun.

Yağmur SEO Paketi: Rekabet içeren bir sektörde yer alıyorsanız, rakiplerinizde çalışma yaptırıyor anlamına gelir. Bu nedenle ilk sıralara ulaşmak için daha fazlasına ihtiyaç duyarsınız. Rekabetin olduğu sektörler için uygun.

Güneş SEO Paketi: Rekabet oranı zorlu sektörlerde liderlik hedefiniz var ise, tüm SEO süreçlerinin yoğun bir şekilde yönetildiği Güneş SEO Paketi doğru tercih olacaktır.

Bu paketlerden size en uygun olanını seçerek Google aramalarında ilk sıralarda yerinizi alabilirsiniz.
Seo fiyatlarını incelemek ve paketler hakkında detaylı bilgi edinmek için https://www.rolibo.com/seo-fiyatlari sayfasını ziyaret edebilirsiniz!

 

Önceki Blog Site Hızını Etkileyen Faktörler Nelerdir
Yorumlar
Yorum Yap
Yorum yapmak için aşağıdaki formu doldurunuz
Daha İyisi Mümkün
Sıralamalarda yükselmeye hazır mısın?
Bizimle iletişime geçin, web sitenizi inceleyelim ve geri tüm kalan süreçler konusunda sizi bilgilendirelim.