Seo Başarısı = Sıralamalarda Yükselmek midir?

SEO Başarısı = Sıralamalarda Yükselmek olarak mı düşünüyorsunuz? Yanılıyor olabilirsiniz

Seo çalışmalarında sıralamalar en önemli başarı kriteri olarak bilinir ancak bu yeterli değildir. SEO süreçlerinizi sıralamalardan daha fazlasını bildiğinizde gerçek anlamda doğru bir şekilde yönetebilirsiniz.


Sitenizi kullanıcılar için optimize ediyorsunuz. Kullanıcı Deneyiminin SEO açısından etkileri nelerdir?

Arama motoru optimizasyonu çalışmaları gerçekleştirerek iyi konumlarda yer alabilirsiniz. Seo stratejiniz kullanıcı deneyimini geliştirmeyi amaçlamıyorsa yüksek konumlarda uzun süre kalmanız mümkün değildir.

Neden?

Kullanıcılar ziyaret ettikleri sayfaların nasıl göründüğünü ve istediklerine hızlı bir şekilde erişmeyi önemsiyor.

Sayfaya giriş yapan kullanıcı hızlı bir şekilde istediklerine erişemiyorsa veya sayfa içerisinde aradığına ulaşmakta güçlük çekiyorsa çoğunlukla sitenizden çıkış yapar. Sizin yerinize daha kullanıcı odaklı ve hızlı bir sayfaya giriş yapar. “Hemen Çıkma Oranı” yükselir “Dönüşümleriniz” azalır. Bununla birlikte Organik arama sonuçlarında sıralamalarınızda kayıp yaşarsınız.

SEO daima iki yönlü düşünülmelidir.

  1. Gerçekleştireceğiniz Seo çalışmaları müşterilerinize ve site deneyimine ne gibi faydalar sağlamalıdır?
  2. Web siteniz her şeyden önce arama motorları için değil kullanıcılar için oluşturulmuştur.

Yapılacak çalışmalar bu fikirler çerçevesinde oluşturulmalıdır.

Seo neden hemen etkisini göstermiyor?

Yeni bir internet sitesine sahip kişiler ve şirketler için durumlar her zaman daha zordur. Kullanıcı odaklı yeni bir sayfa, belki otoriter bir alan adı, doğru bir içerik optimizasyonu ve doğru SEO yönetimi.

Peki neden hala olmam gereken sıralamalarda değilim?

Yeni bir markasınız.

Düşük kullanıcı deneyimine ve optimizasyona sahip siteler de dahil olmak üzere eski Web siteleri çoğunlukla sıralamalarda sizden daha iyi konumlarda bulunabilir

Alan adının Otoritesini her ne kadar net olarak bilemeseniz de eski siteler genelde daha fazla geri bağlantı (Backlink terimi olarak da kullanılmaktadır) içerir. Gelen dış bağlantıların uzun süreli ve doğal olması durumunda Google güvenilir bir kaynak olduğunu düşünür. Bu nedenle arama sonuçlarındaki görünürlüğünü iyi konumlarda barındırır.

Bulunduğunuz sektördeki rekabetin nasıl olduğunu incelemeniz oldukça önemlidir. Rekabet halinde olduğunuz sayfaların durumlarını inceleyerek ne kadar süreçte hangi konumlara erişebileceğinizin tahminini yapabilirsiniz.

Yazar:admin 09:49 'de yayinlandi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir