Google Mart 2019 Güncellemesi : Florida 2

İçerik başlıklarına hızlı erişim için tıklayınız

Google, 12 Mart’ta Algoritma Güncellemesi Yayınladı.

Bu hafta içerisinde Google arama algoritması güncellemesiyle ilgili nadir bir Google güncellemesi gerçekleştirdi. Çarşamba günü Google, bu hafta geniş bir arama sıralama algoritması güncellemesi yayınladığını doğruladı.

Google’dan, Danny Sullivan bu güncellemenin 12 Mart'ta başladığını onayladı. Google güncellemenin adının "Florida 2" olduğunu yazdı.

Şirket, ‘’Bu tür güncellemelerle ilgili kılavuzumuz, daha önce ele aldığımız gibi olacaktır.’’ dedi.

Geniş Çekirdek Güncellemesi Nedir?

Geniş kapsamlı güncellemeler, arama sorgularını ve web sayfalarını daha iyi anlamak amacıyla Google’ın genel algoritmasında yapılan iyileştirmelerdir.

Bu geliştirmeler, Google’ın arama sorgularını web sayfalarıyla daha doğru bir şekilde eşleştirmesine ve kullanıcı memnuniyetini artırmasına yardımcı olur. Tüm temel çekirdek güncellemelerin altında yatan hedefin, kullanıcı memnuniyetini arttırmak olduğu söylenebilir.

Florida 2 Güncellemesi Neden Önemli? Google, yılda birkaç kez sıralama güncellemesi yapıyor ve yıl boyunca çok az güncelleme olduğunu onaylıyor. Özellikle yılda birkaç kez geniş güncellemeler gerçekleştiren Google, sıralamanızı düzeltmek için özel bir şey yapamayacağınızı defalarca söyledi. Araştırmalarımıza göre, Florida-2 son yıllardaki en büyük güncellemeler arasında yer alıyor.

Google’ın önceki önerileri ise şu şekildeydi;
*Harika içerik oluşturmaktan daha iyi bir şeyler yapmayan sayfalar için herhangi bir düzeltme yok.
*Kötü bir performans sergilemiş sayfaların, iyi içerik oluşturmaya odaklanmaktan başka şansları yoktur.

Eğer sıralamanız son zamanlarda değiştiyse, bu geniş çaplı olan sıralama güncellemesiyle ilgili olabilir ve web sitenizde yaptığınız teknik değişikliklerle ilgili olmayabilir. Geçmişte, büyük bir Google güncellemesi gerçekleştiğinde, genellikle sitelerin sıralanma şeklini derinden değiştiren bir şeyin eklenmesi anlamına geliyordu.

Bu Geniş Çekirdek Güncellemesinin Amacı Nedir?

Geniş çekirdek güncelleme, Google’ın kalite gibi herhangi bir niş veya herhangi bir belirli sinyali hedeflemediği anlamına gelir. Geniş bir temel algoritma güncellemesinde, Google hiçbir şeyi hedeflemiyor.

Geniş çekirdek güncellemeler web sitelerini, nişlerini veya niteliklerini hedeflemez. Google’ın geniş çekirdek güncellemelerde düzeltilmesi gereken bir şey olmadığını söylemesinin nedeni budur.

Ne değişti?

                                   

Şu anda bir şeyler söylemek için çok erken ve neyin değiştiğini tahmin etmek zor.

Bu güncellemenin etrafında gelişen SEO görüşlerine göre, Google güncellemeyi onaylamadan önce, bazıları güncellemenin yine sağlık / tıbbi alanını hedeflediğini söylüyor. Ancak Google, 1 Ağustos güncellemesi ile tıbbi veya sağlık sitelerinde özel bir hedef bulunmadığını söylemişti. Şu anda en çok hangi tür sitelerin etkilendiğini bilmek zor.

SEO endüstrisindeki bazı uzmanlar, Google’ın belirli endüstrileri “hedeflediğini” iddia ediyorlar. Ancak Google’dan John Mueller, geniş çekirdekli güncellemelerin belirli nişleri hedef aldığını sürekli olarak reddetti.

Durumu izlemeye devam ediyoruz ve bu güncellemeyle ilgili herhangi bir gelişmede sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Güncellemeye Neden Florida 2 Deniyor?

Google’ın Florida Güncellemesi, 2000’lerin başında önemli bir güncellemeydi. Algoritma değişikliği Pubcon Florida SEO konferansına denk geldiği için seçildi.

Google’ın Önceki Tavsiyesi;

Google, bu tavsiyeyi daha önce geniş temel algoritma güncellemeleri sırasında paylaşmıştı:

Her gün, Google genellikle sonuçlarımızı iyileştirmek için tasarlanmış bir veya daha fazla değişiklik yayınlar. Bazıları belirli gelişmelere odaklanmıştır. Bazıları ise geniş değişikliklerdir. Geçen hafta geniş bir temel algoritma güncellemesi yayınladık. Bunları rutin olarak yılda birkaç kez gerçekleştiriyoruz. Herhangi bir güncellemede olduğu gibi, bazı siteler düşüş yaşayabilir veya kazanç elde edebilir.

     

Daha az performans gösteren sayfalarda bu aşamada bir sorun yok. Burada dikkate almamız gereken kısım burasıdır, sistemlerini yenileyeceklerini ve şu an geliştirme yapmak için herhangi bir şeye gerek olmadığını vurguladılar.
Herhangi bir güncellemede olduğu gibi, bazı siteler düşüş de yaşayabilir, yükselmesi de gerçekleşebilir.

Daha fazla gelişme ve güncelleme için takipte kalın…

Önceki Blog Site Hızını Etkileyen Faktörler Nelerdir
Yorumlar
Yorum Yap
Yorum yapmak için aşağıdaki formu doldurunuz
Daha İyisi Mümkün
Sıralamalarda yükselmeye hazır mısın?
Bizimle iletişime geçin, web sitenizi inceleyelim ve geri tüm kalan süreçler konusunda sizi bilgilendirelim.