Google Ağustos 2018 Geniş Çekirdek Algoritma Güncellemesi

İçerik başlıklarına hızlı erişim için tıklayınız

Google’da Ağustos ayında gerçekleşen geniş çekirdek algoritma güncellemesi, resmi olarak onaylandı. Bu güncelleme, Google tarafından yapılan organik arama sonuçları için önem taşıyan büyük bir değişim oldu.

Web yöneticileri, Google’ın Ağustos ayında yaptığı bu güncelleme sonrası, siteniz kayıp yaşadığı taktirde herhangi bir teknik değişim yapmayın diye öneride bulundu. Çünkü algoritma güncellemesinde siteniz geçici olarak geriye gitmiş olabilir. 1 hafta veya 15 gün sonra sıralamalar değişebilir.

Google Twitter Üzerinden Yaptığı Açıklama

https://twitter.com/searchliaison/status/1024691872025833472

Her gün, Google genellikle sonuçlarımızı iyileştirmek için tasarlanmış bir veya daha fazla değişiklik yayınlar. Bazıları belirli gelişmelere odaklanır. Bazıları geniş değişiklikler. Geçtiğimiz hafta geniş bir çekirdek algoritma güncellemesi yayınladık. Bunları rutin olarak yılda birkaç kez yapıyoruz.
Bu güncelleme tamamen sıralamalarda ilk sıralarda bulunan sitelerle sizin siteniz arasında yapılan kıyaslamayla ilgili bir durumdur. Google, bu sıralama düşüşlerinin siteniz ile ilgili teknik olarak herhangi bir sorun olmadığını söylüyor.

Algoritma Güncellemesi Sonrası Ne Yapmalıyım?

*Google sıralamasında ilk 4 veya 5 site içine giren web sitelerini sürekli takip edin ve incelemesini yapın.
*En değer verdiğiniz anahtar kelimelerin ilk sıralarda duran sitelerin listesini çıkarın ve inceleyin.
*Sitenizden çıkan backlinkleri (diğer web sitelerine olan bağlantı çıkışları) inceleyin. Sitenizden çok fazla bağlantı çıkışı varsa eğer bu sitenizi olumsuz etkileyebilir.
*En önemlisi ise Kopya içerik yazmaktan kaçının. Google için en önemli şey içeriktir. Bu güncelleme sonrası daha iyi sıralamalara ulaşmak için kullanıcılara daha çok hitap eden ve aradıklarını sunan içeriklere yer verin. Daha iyi içerik yazarak sitenizi sürekli dinamik halde tutmaya çalışmak son derece önemli..
*Bununla birlikte sitenizin hızınızı arttırmaya çalışın.

Önceki Blog Site Hızını Etkileyen Faktörler Nelerdir
Yorumlar
Yorum Yap
Yorum yapmak için aşağıdaki formu doldurunuz
Daha İyisi Mümkün
Sıralamalarda yükselmeye hazır mısın?
Bizimle iletişime geçin, web sitenizi inceleyelim ve geri tüm kalan süreçler konusunda sizi bilgilendirelim.