En İyi SEO İçeriğinizi Oluşturmanın Yolları

İçerik başlıklarına hızlı erişim için tıklayınız

Karşınızda bu yıl ve sonrasında kullanabileceğiniz en iyi içeriği oluşturmanıza yardımcı olabilecek ipuçlarımız;

Hedeflenen Anahtar Kelimeleri Doğru Kişilere Yazma

Hedeflediğiniz anahtar kelimeleri doğru hedeflemeyi başaramazsanız, içeriğiniz doğru kişiler ulaşamaz. Hedeflenen anahtar kelimelerle şunu demek istiyoruz;
Hedeflediğiniz kitlenin aktif olarak aradığı anahtar terimler ve ifadelerdir.

Bu anahtar kelimeleri bulmak için şunu anlamalısınız;

*Kitle bölümünüzü kimler oluşturmaktadır?
*Ne tür bilgilere ihtiyaçları vardır
*Bu bilgiye neden ihtiyaç duyarlar?
*Aradıklarını bulmak için hangi anahtar kelimeleri kullanıyorlar?Bu bilgilere erişmek şu an sizin için zor görünebilir ama birkaç bölüme ayırırsanız, işiniz kolaylaşacaktır.

  • Hedef Kitle Araştırması

Sizin bilgilerinize ihtiyacı olacak veya o bilgileri isteyecek bir kitle düşünün.  Ardından onların çevrimiçi nerede toplandıklarını ve birleştiklerini bulun. Onlarla konuşmaya çalışın. Anket soruları yöneltin. Alışkanlıklarını, demografik özelliklerini ve istatistiklerini öğrenin. Kısaca hedef kitlenizi oluşturmak için bilgileri toparlayın.

  • Anahtar Kelime Araştırması

Uzmanlığınız ile alakalı, ürünleriniz, hizmetleriniz ve hedef kitlenizin arama amacına ilişkin olarak alakalı, sizi ve yaptığınız işi çağrıştıran anahtar kelimeleri bulmalısınız. Markanız için en doğru kelimeleri bulmak için Anahtar Kelime Araştırması yazımıza göz atabilirsiniz.

  • Konu Araştırması

Yeni keşfetmiş olduğunuz anahtar kelimeleri ve hedef kitlenizin ne öğrenmek ve onların bilmek istediğini temel alan içerik konuları bulmalısınız.

Okunabilirliğe Odaklanın

Arama motoru sonuç sayfalarının (SERP) en başına geçen SEO içeriği bu temel özellik de dahil olmak üzere çalışır.

Hedef kitleniz bağlantınızı tıkladığında, sayfadaki her bir öğe onların kalmalarını ve okumalarını ister. Kaldıklarında ve okuduklarında, onlar sayfanızın Google’a mükemmel görünmesini sağlarlar. Bu gelişme size şunun sinyalini verir; ‘’ Bu sayfa, arama sorgusu ile alakalıdır. Kullanıcılarınız aradıklarını sayfalarda buluyorlar. ‘’ Bu sinyal sizin bekleme sinyalinizdir. Bir arama sonucunu tıklattığınız nokta ile sonuç sayfasına geri döndüğünüz nokta arasında geçen süredir.

Okunabilme özelliği birkaç ek madde ile daha kaliteli olabilir.  

                                                  

*Berraklık
*Organizasyon
*Mantık
*Basitlik
İçeriğinizin okunabilmesi için her türlü bilginin anlaşılabilir şekilde aktarılması gerekir. İçeriğiniz ne kadar fazla kişi için anlaşılabilir olursa, daha fazla sayıda kişi uzun süre sayfanıza kalacaktır ve bu da sizin Google sıralamanıza yardımcı olacaktır.

Sayfa Hızınızı Artırın

Sayfalarınızın ve içeriğinizin daha hızlı yüklenmesine ve görüntülenmesine yardımcı olabilirsiniz. Sayfa hızınız ne kadar yavaş olursa kullanıcınız da o kadar fazla sinirlenir. Sonuçta kimse oturup bir sayfanın yüklenmesini beklemek istemez.

Görsellere Yatırım Yapın

Bir araştırmaya göre, alakalı görseller içeren makaleler görsel olmayan makalelerden yüzden 94 daha fazla görünüme sahiptir. İçeriğinize iyi tasarlanmış, yüksek kaliteli görüntüler eklemenin etkisi, birkaç rastgele, fazlaca kullanılmış stok fotoğrafını paylaşmaktan çok daha değerlidir. İçeriğiniz doğru resimlerle daha uyumlu, profesyonel ve yetkili görünecek, bu yüzden daha iyi SEO için görsellere yatırım yapmak daha iyi bir fikirdir.

Orijinal Araştırma YapınOrijinal araştırma SEO için dev bir bağlantı mıknatısı gibidir. Çalışmalarınıza yeni istatistikler, bilgiler ve araştırmalar ekleyebilirseniz, sektörünüz ve izleyicileriniz için inanılmaz bir değere sahip olursunuz. Bu sayede diğer web sitelerinin sizinle bağlantı kurması ve bulgularınızı aktarması için tonlarca fırsat dağıtıyor olacaksınız.

İçeriğinizde Daha Derinlere Gidin

2019 için büyük bir SEO trendi, daha derin bir konuya giren içerik yaratıyor olmaktır. Bu daha yüksek sıralamalar için işe yarıyor, çünkü dijital pazarlamacılara göre Google, içerik kalitesine “odağını yoğunlaştırıyor”.

Öyleyse, daha derin içerik oluşturma konusunda nasıl ilerlemelisiniz?

*Uzun biçimli blog gönderileri yazın- en fazla 2.000 kelime düşünün.
*Farklı yönlere ve açılara sahip konuları keşfedin.
*Yüzeysel düzeyde araştırmalardan daha ileriye gidin. İmkânsız bir Google araması yerine, yeni veriler ve çalışmalar bulmak için Google Akademik, JSTOR veya sektör yayınlarını deneyin.
*En iyi rehberleri oluşturun.

Önceki Blog Site Hızını Etkileyen Faktörler Nelerdir
Yorumlar
Yorum Yap
Yorum yapmak için aşağıdaki formu doldurunuz
Daha İyisi Mümkün
Sıralamalarda yükselmeye hazır mısın?
Bizimle iletişime geçin, web sitenizi inceleyelim ve geri tüm kalan süreçler konusunda sizi bilgilendirelim.