5 Yerel SEO Stratejisi

İçerik başlıklarına hızlı erişim için tıklayınız

Yerel SEO, yerel bir işletmeyi belirli bir yerde tanıtmanın en etkili yoludur. SEO mekanizması, kafe veya benzeri bir işletmenizin pratik bir tanıtımını sağlar. Belirli bir konumda hizmet veya ürün arayan müşterilere yerel tanıtımınızı bu şekilde yapabilirsiniz.

Yerel SEO’da başarı için dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlar; yerel sitelerdeki doğru veriler, veri toplayıcıları, belirli yorumlar, optimize edilmiş Google My Business ile ilgili güncel ve doğru bilgiler gönderme ve Google tarafından kolayca bulunabilecek sayfalardır. Yerel SEO gereksinimleri için bu unsurların göz ardı edilmemesi gerekir.

Yerel SEO İçin Sunulan Hizmetler

SEO, son yıllarda gelişmiş bir meslektir ve gün geçtikçe de gelişmeye devam ediyor. Bu bağlamda yeni bir meslek dalı haline de gelmiş durumda.

Yerel SEO için sunulan bazı hizmetler bulunmaktadır. Bu hizmetler sayesinde işletmenizi yerel olarak tanıtabiliyor ve bu bölgede bulunan müşterilerinizi çekebiliyorsunuz. Hizmetler; Link inşası, içerik oluşturma, sosyal medya pazarlamacılığı, Web sitesi geliştirme, mobil uyumlu siteler tasarlama, video pazarlama ve mobil pazarlama gibi hizmetlerdir.
Yerel SEO en çok talep gören hizmetler arasında yer alıyor.

2019’da Yerel SEO İçin Bazı Tahminler

Uzmanlara göre gelecekte yerel SEO, radikal bir değişim geçirecektir. Bu değişim için bazı tahminler;UX Faktörü:
Son zamanlarda SEO uzmanlarının, web sitelerinin istenen sonuçları elde etmesi için nasıl optimize edileceği konusunda geniş kapsamlı bir anlayışa sahip olması gerekmektedir. Gelecek günlerde kullanıcı deneyimi, UX, yerel SEO kampanyaları başarıyı belirlemede önemli bir rol oynayacaktır.

Kısa ve Net İçerik: Kullanıcıların bir web sitesindeki içeriği okumak için harcadıkları uzun zamanlar geride kaldı. Bu nedenle artık içeriklerin kısa ve net olması gerekmektedir. Ortalama olarak kullanıcılar web sitelerinde yaklaşık 2 dakika zaman geçirirler. Sonuç olarak, kullanıcıları bu kısa sürede meşgul edecek materyaller tasarlamak gerekecektir.

İlgili Bilgi: Web sitenizin ziyaretçileri amaçlarına hizmet edecek bilgileri ararlar. Bu nedenle ziyaretçilerinizin aradıklarını bulmasına yardımcı olacak alakalı bilgileri kullanmak önemlidir.

Videolar: Bu yeni bir trend değildir fakat ilerleyen günlerde de yoğun miktarda kullanılacaktır. Yerel SEO için önemli bir faktör olacak ve de işletmenizin hizmetlerini daha canlı bir şekilde tasvir etmede işe yarayacaktır. Yeni müşteriler çekmede bu son derece önemlidir.

Sosyal Medya: SEO söz konusu olduğunda, sosyal medya platformları her zaman önemli bir rol oynamıştır. Fakat yerel işletmeler için çok daha fazla rol oynamaktadır. Örneğin, iyi bir şekilde tasarlanmış, optimize edilmiş ve kaliteli içerikler yayınlanmış olan Facebook ve İnstagram gibi sosyal medya platformları kendinizi tanıtmanızda ve müşterilerinize daha kolay ulaşmanızda yardımcı olacaktır.

Önceki Blog Site Hızını Etkileyen Faktörler Nelerdir
Yorumlar
Yorum Yap
Yorum yapmak için aşağıdaki formu doldurunuz
Daha İyisi Mümkün
Sıralamalarda yükselmeye hazır mısın?
Bizimle iletişime geçin, web sitenizi inceleyelim ve geri tüm kalan süreçler konusunda sizi bilgilendirelim.