Yukarı Çık

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

İnternet üzerinden araştırma yapan kullanıcılar web sitelerine erişimini en çok Google arama motoru aracılığı ile sağlamaktadır.

“Bulmak istediğiniz, trilyonlarca web sayfası değil, sorunuzun yanıtıdır. Algoritmalar, size tam olarak istediğiniz şeyi vermek için ipuçlarını araştıran bilgisayar programlarıdır.”

Google tarafından oluşturulan bu motto ile birlikte, her geçen gün yeni algoritmalar geliştiriliyor. Kullanıcılarına aradıklarını doğru bir şekilde sunan siteler arama sonuçlarında daha iyi konumlarda yer almaktadır. Rolibo belirli anahtar kelimeler üzerinden konumlarınızı iyileştirmenizin yanı sıra, sizlerin ziyaretçiler ile olan bağlarınızı güçlendirmeyi ve işletmenizin hacmini büyütmeyi amaç olarak ediniyor.

Seo’ya İhtiyacım Varmı?

Google’da kaçıncı sayfadasınız?
Arama sonuçlarında üst konumlar gösterimlerin ve tıklamaların büyük çoğunluğunu alır; bu nedenle web siteniz için
ilk sayfada bulunmak önemli trafik artışı sağlar. Kullanıcıların büyük çoğunluğu aradıklarına ilk sayfada ulaşırlar.
Google’da kaçıncı sıradasınız?
İşletmenizi büyütmek için sadece ilk sayfa yeterli değildir, her zaman en üst konumları hedeflemelisiniz.
Potansiyel müşterileriniz ilk size tıkladığında önceliğinin de siz olacağını unutmamalısınız.

Seo Soru - Cevap

Seo çalışması yaptırmadan önce sizi bilgilendirmemiz gereken bazı konuların bulunduğunu biliyoruz. Bu nedenle netleştirmek istediğimiz bazı noktalar var.


1 – Seo biter mi?

Bu sorunun cevabına net bir şekilde ‘hayır’ diyebiliriz . Seo bitmiyor, sadece her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Teknolojinin gelişmesi ile algoritmalarda kendini sürekli güncelleyerek hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor.

2 – Seo’ya ihtiyacım var mı?

Tüketicilerin %85'inden fazlasının aradığı hizmeti bulmak için arama motorlarına yönelmeleri nedeniyle, tüketici alışkanlıklarının sonsuza dek değiştiğini söyleyebiliriz.

Hangi sektörde olursanız olun, sizin ürünleriniz veya hizmet alanınızla ilgili her gün bir çok kişi arama yapıyor ve eğer siz sonuçlarda yoksanız size ulaşamıyor. SEO, herhangi bir dijital pazarlama hizmetinin en yüksek başarı oranlarından birine sahiptir.

Seo; işletmenizin sağladığı potansiyel gelir ile karşılaştırıldığında maliyeti oldukça düşüktür.

3 – Seo’da nasıl başarılı olunur?

Arama motorları sitenizi yüzlerce farklı kriter üzerinden incelemektedir ve bu kriterler her geçen gün değişmektedir. Doğru strateji başarıya ulaşmanızın ilk adımıdır.

Gelişen algoritmalara yönelik güncellemeler yapmanız ve seo çalışmalarında rakiplerinizden daha üst konumlarda bulunmak için farklı teknikler uygulamanız gerekmektedir.

Devamını Göster

Kurumsal Seo Danışmanlığı

Kurumsal seo çalışması yaptırdığınızda her proje için birbirinden bağımsız stratejiler ve hedefler oluşturulduğu için sitenize özel stratejiler üretilir. İşletmeniz özeldir çünkü ihtiyaçlarınız benzersizdir.

Arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak herhangi bir şeyi doğru yapmakla ilgili değil, her şeyi doğru yapmakla alakalıdır. Arama motoru optimizasyonu çalışmaları sırasında modası geçmiş ve etkisiz Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) stratejileri yerine güncellenen algoritmalara uyumlu bir yol haritası oluşturmalısınız.

Seo ajansı ile çalışmanın en benzersiz noktası sürekli “Vaka Analizi” yapan, onlarca farklı projenin Seo süreçlerini yöneten profesyonel ve tecrübeli bir ekiple çalışıyor olmanızdır. Kurumsal Seo yaptırdığınızda şirket içerisinde personel barındırmadan, hem maliyet hem de fayda açısından daha olumlu sonuçlar elde edersiniz.

Kurumsal SEO çalışmaları ile ilgili süreçleri KURUMSAL SEO DANIŞMANLIĞI sayfasından inceleyebilirsiniz.

Google Cezaları

Web sayfanızın arama sonuçlarındaki sıralamalarında ani bir düşüş yaşıyorsanız ve organik ziyaretçi sayınızda büyük bir düşüş yaşandıysa ceza almış olabilirsiniz.

Google cezaları algoritma ve manuel işlem olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Manuel işlemler üzerinden aldığınız uyarılar genelde sitenizdeki yazılım kaynaklı sorunlardan oluşur. Algoritma kaynaklı bir ceza aldığınızda ise cezaya dair uyarı almazsınız. Bu nedenle tespiti ve neden olduğuna dair bilgi sahibi olmak için web sayfanızda detaylı bir çalışmaya ihtiyaç duyar.

Google ceza işlemi uyguladığında sitenizde bu sorunlara yol açan hataları düzenlemenizi ister. Gerekli işlemleri doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizde eski konumlarınıza tekrar erişmeniz mümkün.

Yeniden değerlendirme isteği yaparken gerçekleştirdiğiniz güncellemeleri doğru bir şekilde iletmeniz daha hızlı sonuca ulaşmanızı sağlar.

Google cezaları ile ilgili olarak profesyonel bir danışmanlığa ihtiyacınız var ise Google spam cezası çalışması sayfasından detaylara erişebilirsiniz.

E-Ticaret Seo

İnternet üzerinden satış yaptığınız bir E-ticaret siteniz varsa, seo çalışmaları ile müşterilerinize daha görünür olmayı başarabilirsiniz.
E-Ticaret sitelerinde en yüksek arama sorgusunu kategori sayfaları barındırsa da ürün sayfalarınızın aramalarda üst konumlarda çıkması, ürünü satın almak isteyen kişilere erişmenizi sağlar.

E-ticaret siteleri çalışmaları ve yoğunluğu diğer sitelere göre daha farklıdır. Sitenizde çok fazla sayfa bulunur ve bütün sayfalarınızı Google uyumlu bir yapıda bulundurmadığınızda müşterileriniz size ulaşamaz.

Rolibo.com e-ticaret seo süreçlerinde gerçekleştirilen çalışmalar ve süreçlere dair detaylara E-Ticaret Seo adresinden erişebilirsiniz.

SEO Paketini Seç, Yükselmeye Başla

Rüzgar Seo Paketi

Google'da işletmenizle alakalı birkaç anahtar kelime arayın. Sitenizi arama sonuçlarının ilk sayfasında ve olması gereken konumlarda görüyor musunuz?

Arama sonuçlarında yükselme garantisi sunan "Rüzgar Seo Paketi” ile daha yüksek konumlarda yer alarak arama görünürlüğünüzü daha üst seviyelere taşıyabilirsiniz.

 • Maaliyeti düşük
 • Yükselme Garantili
 • İçerik Pazarlaması
 • Link İnşaası
 • Hız İyileştirmeleri
 • Aylık Sıralama Raporu
Yağmur Seo Paketi

Rekabet oranının yüksek olduğu bir sektörde mi faaliyet gösteriyorsunuz? Arama sonuçlarında istediğiniz konumlarda değil misiniz?

Seo çalışmalarınızın daha detaylı ve yoğun olarak gerçekleştirildiği "Yağmur Seo Paketi" ile sürekli yeni stratejiler oluşturulur ve web siteniz daha iyi konumlarda yer alır.

 • Yükselme Garantili
 • İçerik Pazarlaması
 • Link İnşaası
 • Mobil SEO
 • UX (Kullanıcı Deneyimi)
 • Daha Yoğun Süreçler
 • Aylık Gelişmiş Raporlama
Güneş Seo Paketi

Bulunduğunuz sektörde öncü konumda bulunmak için rakiplerinizden çok daha fazla çalışmalı ve ileri düzey seo teknikleri uygulamalısınız.

Seo süreçlerinin maksimum yoğunlukta gerçekleştirildiği "Güneş Seo Paketi" ile arkanıza yaslanın ve istediğiniz sıralamalara yükselmenin keyfini çıkarın.

 • Sektörünüze Hükmedin
 • Yükselme Garantili
 • İçerik Pazarlaması
 • Link İnşaası
 • Mobil SEO
 • UX (Kullanıcı Deneyimi)
 • Ürün Bazlı SEO
 • Yerel Seo
 • Seo Eğitimleri
Sizi Tanıyalım, Rakiplerinizi İnceleyelim

Web sayfanızı bizimle paylaşarak sitenizi incelememizi ve neler yapabileceğimizi öğrenmek için bizimle İletişim formu aracılığı ile geçmeye ne dersiniz?


Adres:
Örnek Mahallesi, Ercüment Batanay Sokak Dumankaya İkon No:14 D:94 A3 Blok, 34704 Ataşehir - İstanbul